Pohodlné autoAž budu mít řidičský průkaz tak mám v plánu, že budu jezdit stále na dovolenou, protože autem je to moc pohodlné a více mě to baví. A nebaví mě jezdit na dovolenou busem anebo vlakem. Vždycky mě nebaví se spoléhat na to, kdy ten vlak odjíždí anebo přijíždí. Anebo nejvíce mě dokáže vytočit, když někde čekám a ten autobus nebo vlak má třeba zpoždění třeba dvacet minut. A tohle je opravdu nejhorší. Pro toho opravdu závidím všem, kdo má auto a může si být pánem svého času. A sice ano, vyjde to dráž, protože benzín a nafta jsou drahé. Ale stále se to nemůže vyrovnat tomu, že alespoň můžete si dělat co chcete a jet si kam chcete a kdykoliv. A já, že bydlím na vesnici, tak to mám o mnoho těžší. Nemám auto ani řidičský průkaz, ale v budoucnu mám v plánu jsou samozřejmě udělat. Jenomže jsem na tom hůř, protože nevím, jak chodit do práce.
 
Chtěla bych spolehlivé auto.
 

Teď přes léto to jde, protože jezdím na kole nebo na elektrokoloběžce, jenomže v zimě je to hrozné. Pracuji v práci na tři směny, takže autobusy opravdu nejezdí tak pravidelně, jak by měly. Třeba například když potřebuji jet v neděli na odpolední směnu, tak je absolutně nemožné, abych stihla nějaký autobus. Buď bych musela přijet o dvě hodiny dříve anebo o dvě hodiny později.

Těším se, až budu mít auto.

Ale co mám potom dělat ty dvě hodiny? Opravdu v tom městě nemám ke komu jít. A vadí mi to, a proto jsem si řekla, že autu se opravdu nic nevyrovná a já si příští rok udělám prostě řidičský průkaz a pořídím nějaké levné auto. Myslím si, že mnoho lidí by se bez auta už ani neobešlo. Věřte mi, že já auto ještě nemám, ale hodně mi chybí. Chtěla bych nějaké malé obyčejné auto, které by mi sloužilo a vždy mě dovezlo tam, kam potřebuji. Uvidím, co bude příští rok. Třeba budu mít štěstí a řidičák udělám napoprvé. Není to jednoduché, ale opravdu se budu snažit, abych už uspěla.