Jde to i bez chlupůDomácí mazlíčci vhodní pro alergiky jsou zejména takový, kteří nemají chlupatý porost. A že je z čeho vybírat. A navíc to má také ještě jednu výhodu. Nebudete mít domácnost plnou chlupů a tak budete mít ulehčené uklízení a vaše tmavé oblečení nebude chlupaté. A to je určitě fajn, nemyslíte.
kočka sphynx

Pokud se nechcete vzdát psa nebo kočky, také není problém. I pejsci a kočičky občas nemají chlupy, některé druhy srst sice mají, ale velmi krátkou a takovou, která chlupy nepouští, takže jsou pro alergiky ideální. Jen tyhle druhy koček a psů musíte koupat častěji než klasické druhy a po koupání jim ošetřit kůži speciálním krémem.
o   Kočky: vybrat si můžete z více druhů, např. – Bengálská kočka, Peterbald a Sphynx, Sibiřská kočka a ruská modrá kočka, Devon Rex a Cornish rex
o   Psi: Mexický naháč, čínský chocholatý pes, pudl
modrá ryba
Mnohem větší výběr je ale mezi menšími domácími mazlíčky.
o   Rybičky: naprosto nenáročná zvířátka. Není snad vhodnějších zvířátek pro alergiky než akvarijní rybičky. Navíc vypadají v domácnosti moc pěkně. A jediné co musíte, je čistit jim akvárium a krmit je živou stravou.Sušená strava obsahuje korýše a ti mohou vyvolávat alergické reakce.
o   Želvy, ještěrky, hadi nebo šneci: tady je to podobné jako u rybek. Srst nemají žádnou, žijí v akváriích nebo teráriích a stačí je pravidelně čistit a krmit. A také se s nimi určitě bezvadně pobavíte.
o   Hlodavci bez srsti: pokud chcete klasického malého domácího mazlíčka, jako je morče nebo potkan, tady existuje taky varianta. Morčata a potkani totiž existují i bezsrstí.
o   Činčila: pokud se vám ale zvířátka bez srsti moc nezamlouvají, nezoufejte. Činčila je roztomilá, krásná a chlupatá. Jenže vůbec nelíná a tak je vhodná i do domácnosti alergiků.
 malé želvičky
Tady vidíte, že alergie a mazlíčci se v některých případech snesou. A myslím, že výběr je pestrý. Takže si určitě vyberete a doma budete všichni spokojení.