Hypotéka má své výhody
Mnoho lidí se bojí zažádání si o hypotéku, protože žijí v představě, že hypotéka je pro ně pouze zátěž. Samozřejmě, v jistém slova smyslu to zátěž je. Budete po dobu několika let, někdo i po dobu více jak deseti let platit měsíčně částku bance nebo nebankovní společnosti. Ovšem výměnou za to získáte svoje vysněné bydlení. A pro mnoho lidí je splněným snem bydlet ve vlastním domě a vyhnout se nadobro pronájmu.

Jaké má teda pro vás hypotéka výhody?

peníze

Zvyšuje vaši důvěryhodnost

Pokud jste dosáhli na hypotéku a zároveň ji splácíte čas a pravidelně, budete v očích ostatních bank a nebankovních společností více důvěryhodní. Hypotéka se v oblasti financování považuje za ten největší závazek, a pokud ji zvládáte splácet, jste zkrátka důvěryhodní.

Daně

Pokud na daních za rok zaplatíte více, než je sleva na poplatníka, a zároveň splácíte hypotéku, dobrá zpráva. Máte možnost si od základu daně odečíst zaplacené úroky, pokud nemovitost, na kterou byla hypotéka použita, využíváte k bydlení, nebo ji rekonstruujete a podobně. Nemůžete tuto výhodu využít, pokud se jedná o budovu využívanou k podnikání, a nebo ji pronajímáte někomu jinému.

Vlastní dům

Samozřejmě, jednou z největších výhod je to, že budete vlastnit svůj dům. Už žádný pronájem, žádné měsíční placení nájemného, do kterého vrazíte spoustu peněz, aniž by byl někdy pronajímaný prostor váš. Konečně budete páni ve vlastním království a budete mít ohledně jeho spravování a zařizování naprostou svobodu.hypotéka

Flexibilita

Hypotéky jsou v dnešní době tak rozšířené, že jich existuje mnoho typů. Hypotéku získáte u banky, ale třeba i nebankovní hypotéka i některých z nebankovních společností pro vás může představovat ideální cestu. Zvláště, pokud víte, že by se vaše příjmy mohly zdát bance příliš nízké, nebo pokud jste OSVČ, či potřebujete hypotéku získat co nejrychleji.