Těžká převýchova svérázného psaPejsci si občas umí postavit hlavu a prostě přestanou poslouchat nebo se neučí nějaký zlozvyk. I když se psa snažíte vychovat, chyba se stát může, a potom je podobně jako u lidí. Musí se jim věnovat pravidelná a většinou taky odborná péče. Když pejsek začne dělat potíže a vy si nevíte rady, obraťte se na odborníky a najděte si ve vašem okolí terapeuta a trenéra pro svého pejska. Takový člověk může úplně změnit návyky psa, naučí ho být poslušným a hodným psem. Taková psí terapie opravdu funguje. Jen se musí vědět jak na ně.

přítel člověka

Když máte psa od štěněte

I když máte pejska od maličkého štěňátka a věnujete mu hodně času i péče, stane se, že ho úplně vychovat sami nedokážete. Tehdy vám mohou pomoci vyškolení odborníci na práci a převýchovu psa. Najít někoho takového není nic složitého, na internetu najdete nabídku podobných služeb už v každém městě. Hodně záleží na tom, o jakou rasu psa jde. Protože v závislosti na rase, se odvíjí mnoho povahových rysů. Lidé, kteří se zabývají tím, jak se jednotlivý psi přirozeně chovají pak dokážou se psem pracovat úplně jinak než klasický nadšený páníček psa. Se psem, kterého máte od mala, se pracuje úplně jinak, než se psem například z útulku, který už má výchovu od předešlého majitele. A také je to většinou práce jednodušší. Se svým psem hlavně musíte trávit dostatek času a věnovat mu láskyplnou péči. Pokud, si nevíte rady s výchovou, vždy se raději na někoho obraťte, můžete pak zabránit tomu, aby se z něj stal nezvladatelný zlý pes, u kterého nevíte, co zrovna udělá. Se psy se přitom pracuje velmi dobře, a pokud mají od mládí dobrou výchovu, jsou skvělými parťáky.
pes v útulku

Pejsci z útulku

Vzít si psa z útulku je velmi hezké a uděláte tím zároveň dobrý skutek. Psů v útulcích po celé republice je mnoho a je tak jen velice dobře, když si je vezme domů nový majitel. Lidé si ovšem často psa z útulku vzít nechtějí, právě proto, že se očekává, že takový pes si prošel stresovými situacemi, pobýval ve stísněném prostoru a bude tak zlý. Často je to také pravda a do toho se může přidat ještě původ psa a výchova předešlého majitele. Ale i pes z útulku potřebuje lásku a péči a tak pokud máte strach o jeho výchovu nebo úplnou převýchovou nechte si poradit. Pejsci se naštěstí dají převychovat, jen to chce čas.