Z palet se vyrábí postele již dlouhou dobu
Z přepravních palet Palety Morava si můžete docela jednoduše zhotovit sedací soupravu nebo postel.

Využijte příhodných rozměrů – rozměry standardní euro palety jsou 120 x 80 x 14,4 cm. Výrobci musí pro udělení „euro“ standardu dodržet přesný rozměr u každého kusu, a to může znamenat pro našince značnou výhodu. Tímto způsobem poměrně snadno poskládáte jednotlivé kusy jako stavebnici, stačí je navzájem spojit a máte za pár desítek minut hotovou postel nebo sedací soupravu (a třeba i venkovní terasu za domem).

dřevěné palety

Těchto rozměrů lze využít hlavně pro lůžka a sedací soupravy, šíře 80 cm je standardní rozměr většiny na trh dodávaných matrací nebo polyuretanových desek, a když spojíte vedle sebe dvě palety, resp. spojíte čtyři dohromady, vyjde vám rozměr lůžka 160 x 240 cm. Když si budete chtít dopřát opravdové „letiště“, sestavíte šest palet za vzniku rozměru lůžka 240 x 240 cm. Dokoupíte dvě standardní matrace 80 x 200 cm, které posadíte doprostřed, a po obvodu vám vznikne ještě dostatečně velký odkládací prostor.

maketa palety

Lůžko může být posazeno u země, tedy přímo na výšce jedné vrstvy palet, což je necelých 15 cm, anebo sestavíte palety na sebe ve dvou, případně ve třech vrstvách, podle toho, jak vám vyhovuje vstávání z lůžka. Každopádně lze zhotovit postel takříkajíc na míru, a to mnohem levněji, než kdybyste ji pořizovali zhotovenou z dřevěného masivu.

Opracování palet je poměrně snadné, stačí povrch zbrousit vibrační bruskou a natřít bezbarvým lakem, případně doplnit lazurovacím lakem, nevzhledné otvory lze potáhnout palubkami, které zakoupíte v hobby marketu, a máte postel z kvalitního masivu, dobře proschlého a pevného. Pevnost palet je obdivuhodná, každá z nich snese statickou zátěž téměř dvou tun, tak se nemusíte obávat, že pod vámi postel praskne. Výhodou je také ekologický a zdravotně nezávadný materiál, prostý formaldehydu (jak to bývá u dřevotřísky).