Trefa do černého!Naprostou trefou do černého je obléci si černou. Černá sice symbolizuje smutek a máme ji tak spojenou převážně s garderobou vhodnou na pohřeb, ale není tomu tak. Obliba v nošení oblečení černé barvy je velká. Je to neutrální barva, kterou můžete zkombinovat takřka se vším. Navíc se povídá, že zeštíhluje! Samozřejmě se vždy musí přihlédnout také k materiálu a střihu.
Oblečení v černé barvě se hodí ke všem příležitostem, ať už na běžné nošení nebo na slavnostní akce. Pánské obleky jsou nejběžněji v černé barvě, stejně tak tzv. „malé černé“, které se hodí na každou párty či večírek a rozhodně s touto volbou nešlápnete vedle.
žena s černým klouboukem
Černá a její oblíbenost u módních návrhářů
Alternativou pro černou barvu můžou být i tmavé odstíny modré, které na první pohled vypadají jako černá. Podzimní kolekce věhlasného módního domu Dior na to vsadila. Z celkového počtu sedmdesáti modelů bylo pouze 5 takových, které nesly jinou barvu než temně modrou. Barva noční modři byla doplněna o doplňky v ryze černé barvě – módní barety, které modelům dodávaly francouzský šmrnc. Další alternativou černé může být tmavě šedá.
Oblíbené je i tónování. To znamená, že ryze černá barva vrhá různé odlesky jiných barev. Může to být třeba smaragdová nebo tmavě modrá. Toho využil zase pro změnu módní dům Armani a představil elegantní pánské smokingy, doplněné o bílou košili a černého motýlka.
černobílá trička
Luxusní móda bývá elegantní, a černá v ní má své nedílné zastoupení. Společně se zlatými nebo stříbrnými doplňky jen podtrhuje nádech luxusu, a ač se někdy ani nejedná o známou světovou značku, kterou si málokdo může dovolit, kousek vypadá neméně luxusně a lze jej pořídit za rozumnou cenu.
Co o lidech vypoví nošení různých barev?
To, že často oblékáte černou barvu o Vás i ledacos poví. Říká se, že černou nejčastěji nosí sebevědomé ženy, které se nebojí prezentovat vlastní názor a své názory moc často nemění. Naopak červenou barvu zase ráda oblékne žena, která je optimistická, má ráda pozornost okolí a užívá si života. Modrou barvu mají rády rodinné typy. Ženy milující, pečující a upřímné. To jen skromný výčet barev, které na svém okolí můžete často pozorovat.