Jak si přivydělat při studiu
Vyplňování dotazníků
Lidé chodí na ulici a provádějí průzkum veřejného mínění a vy jim dáváte své informace jen tak pro nic za nic, tak proč to nedělat z pohodlí doma a za peníze? Existuje mnoho portálů, které vám posílají dotazníky a průzkumy a menšími částkami vás za vyplnění každého dotazníku odmění. Pokud toto děláte pravidelně, může se z menších částek nastřádat příjemná finanční podpora ke studentskému životu.
peníze u budíku
Darování plazmy nebo pohlavních buněk
Oblíbený způsob přivýdělku mladých studentů k lepšímu životu. V tomto případě je potřeba se rozhodnout, jestli vám pár stovek korun stojí za to, že po světě bude běhat mnoho vašich dalších potomků a vy o tom ani nemusíte vědět. Můžete tímto také mít dobrý pocit tím, že někomu, kdo to potřebuje, pomůžete.
Medicínské výzkumy
Můžete se také stát testovacím králíkem a nechat na sobě testovat různé medicínské objevy. Jedná se například o menší odběr krve a poté testování vaší fyzické kondice atd.
směs mincí
Blog
Psaním blogů se dá mnoho věcí naučit, zlepšíte se ve vašem jazyce, a navíc zjistíte mnohé informace o vámi psaném tématu. Na blog si můžete umístit reklamy, nebo psát o firmách, které vám za to zaplatí, tvorba je jen a jen na vás.
Doučování
Dnešní rodiče často nemají na své vlastní děti čas, jelikož jsou dlouho v práci a poté nemají energii se ještě věnovat dítěti, a tak často vyhledávají doučování, pokud se mu ve škole nedaří. Často se jedná jen o pomoci s domácím úkolem, a tak rodiče nemají problém pustit nějakou tu stokorunu za doučování jejich dítěte.
Vlastní byznys
Mnoho lidí už při vysoké škole začíná podnikat, a tak mají dost slušný přivýdělek ke škole. Zkuste rozjet menší e-shop, který můžete spravovat po škole. Zkuste se poptat přátel, podívat se na internet co lidem na českém trhu chybí a zkuste obsadit prázdné místo v marketingu.