Koloběh módyVšichni víme, že móda se v podstatě točí stále do kola. Kousky oděvů, nad kterými jsme se dříve ošklíbali, najednou taháme zpět ze šatníků. Některé kusy oblečení, se stávají znovu super modely. Ještě, že jsme je nevyhodili. Při probírání skříní občas váháme, který oděv vyhodit, který si nechat. V případě, že nás popadne sentimentalita, vrátíme ho do skříně zpět, abychom ho třeba za čas znovu vytáhli na světlo. Říká se, že člověk by měl vyhodit ze šatníku to, co na sobě rok neměl.
Pro každá léta bylo oblečení něčím typické a v šatníku rozhodně nesmělo chybět. Módní trendy se zkrátka střídali a každé období, v sobě neslo nějaké zajímavé oděvní prvky. Oděvy se měnily také podle toho, jak se posouvala kupředu emancipace žen. Podle stylu a nákladnosti ušitého oděvu, jste mohli poznat, do jaké společenské třídy, jeho nositelka nebo nositel patří.
modelka v čepici
Například 50. léta, vyloženě zvýrazňovala dámskou siluetu a podtrhávala ženské křivky. Šaty vynikaly zvýrazněním pasu a poprsí. Oblíbeným vzorem dámských šatů byl puntík a květy. Sukně a šaty byly střiženy v áčkovém stylu. Tato móda byla velice ženská a líbivá. K šatům se nosily boty na podpatku. Ženy se také velmi výrazně líčili. Představitelkou módy padesátých let, byla hlavně Marylin Monroe.
60. léta se od těch padesátých příliš nezměnila, s výjimkou velké novinky a tou byla minisukně, u kalhot široké nohavice.
zrzka u okna
Kalhoty s tímto střihem, bylo možné vidět na Elvisu Presleym. Dnes si muže, jako nositele těchto širokých kalhot, jen stěží umíme představit. Minisukně, se stala okamžitě oblíbeným kouskem dámského šatníku.Typickým módním doplňkem, bylonošení korálů. Jako obuv k šatům, se nosili takzvané brikety. Jméno získali podle velmi robustního podpatku a platformě. 60. léta byla obdobím Beatles a rockenrollu. Zajímavé byly dámské, objemně tupírované účesy a výrazné černé oční linky.