Pracujte neomylněAť si vezmete jakoukoliv společnost, nebo firmu, vždycky se veškeré výsledky stáčí k člověku. Ano, člověk je ten, který je mocným článkem každé firmy, nebo společnosti. Žádné stroje ani sebelepší software jej nenahradí. Ale na druhou stranu, mohou lidem vydatně pomáhat. Ať jsou to už nejnovější vymoženosti techniky, nebo softwarový informační systém.
Ovšem dnes se vše nazývá vznešenými a naprosto divnými slovy, jako jsou, např. lidské zdroje. Lidské zdroje jsou lidé, vážení. Obyčejní zaměstnanci. A management lidských zdrojů jsou zase lidé, kteří chtějí mít přehled o lidech, kteří vykonávají práci pro společnou firmu.
práce na pc.jpg
A protože na lidech vážně záleží nejvíce, aby firma prosperovala, je nutné se o lidi lidmi postarat.
· Poskytnout jim, např. profesní růst.
· A bonusy, aby se lidé měli příjemně. A aby byli k firmě loajální.
· Máte přehled o lidských zdrojích ve své firmě?
· Víte, kdo a jak dlouho ve Vaší firmě pracuje?
· A jak vykonává svou práci? Nezaslouží povýšení, nebo naopak vyhazov?
pracovní schůzka.jpg
Vedete si nějakou agendu o tom, abyste měli dokonalý přehled o lidech, kteří pro Vás pracují? S kvalitním informačním systémem to je sranda.
Pokud ale máte jen nějaké kusé a poměrně nesouvislé poznámky, potom můžete lehce přehlédnout významné životní jubileum zaměstnance. Nebo zapomenete na platový postup. Možná ani nevidíte potenciál, který se v některých zaměstnancích skrývá. Možná se Vám už stalo, že jste museli náhle řešit obsazení pracovní pozice, protože se přiblížila penze do Vašich řad.
Víte, člověk je jenom člověk, a proto by mu měl pomáhat precizní informační systém v podobě šikovného softwaru, nemyslíte? Je to jen úžasná pomůcka, která nezná sklerózu.
A pokud k takovému SW usedne člověk, který zahltí aplikaci daty a informacemi, Vy se nemusíte obávat žádných náhlých rozhodnutí, která nemusí být správná. Vy si budete moci rozmyslet, co s těmi lidskými zdroji neboli lidmi budete plánovat do blízké, ale i daleké budoucnosti ve své firmě.