Důležité je vhodné osvětleníStále ještě ne všude je zavedená elektřina. A je to dobře, že najdeme místa, často opuštěné samoty, kde si musíme ještě svítit petrolejkou nebo svíčkami. Jsou to ale opravdu velké výjimky. Naprostá většina domácností je napojená na elektřinu a může si svítit podle libosti a také podle svojí peněženky. Občas nastane panika, když elektřina vlivem poruchy, špatného počasí nebo z jiného důvodu vypadne a my se ocitneme uprostřed večera bez světla. Než si oči přivyknou a naučíme se orientovat ve tmě, i když ne té absolutní, chvíli to trvá. A pak panicky hledáme svíčky, baterky a lamentujeme, jak je to možné a jak to asi bude dlouho trvat. V této chvíli ale nejde jen o světlo, ale o energii, která napájí lednici, televizi a další pro nás nezbytné spotřebiče.
svítící žárovka.jpg

Co se světla týče, dokáže mnohému pomoci a mnohé zkazit. Zeptejte se profesionálního  fotografa, jak důležité je správné nasvícení. Z ošklivky dokáže udělat krásku a naopak. Ženy se rády milují při světle svíček, protože pak vypadá jejich postava více lichotivě, zanikne celulitida a kdejaký faldík nebo vráska se taky ztratí. Hra světla a stínu je pro zvýraznění krásy velmi důležitá.

Pokud nemáte doma zrovna moc uklizeno, jsou špinavá okna a na policích prach, zvěte si návštěvy jen večer. Tlumené světlo lampy nebo svíčky zase všechny nedostatky skryjí. Nejhorší je jasné sluneční světlo, to odhalí úplně všechno.
světlo žárovek.jpg

Doma bychom měli mít osvětlení, které se bude hodit ke všem našim běžným činnostem. Tlumená světla pro intimnější chvíle, kdy chceme relaxovat, v klidu si popovídat nebo si jen trochu přisvítit ke sledování televize. Ostré, jasné světlo pro činnosti, kdy je ho třeba. Nad jídelním stolem, nad psacím stolem, v dílně nebo třeba v koupelně u zrcadla.

Hlavně v dětském pokoji nesmíme na správné osvětlení zapomínat. Děti potřebují tlumené světlo pro noční vstávání na toaletu nebo usínání a zároveň dostatek světla na hraní a později učení.