Oslňující kancelářVaše kancelář není jen pracovním prostorem, ale má i svou reprezentativní funkci. Měla by být proto nejen funkční, ale vypovídat také něco o vašem přístupu k byznysu, o vašem podnikatelském záměru a předávat určité poselství obchodním partnerům i zaměstnancům.
stoly v kanceláři.jpg

Práce mimo kancelář

Může se zdát, že v dnešní moderní, až přetechnizované době vlastně kancelář ani nepotřebujete. Vezmete si počítač s vysokorychlostním internetem, chytrý telefon a jedete pracovat kamkoliv. V praxi ale narazíte na celou řadu omezení, proč tato krásná myšlenka nefunguje.
Ideály narazí na realitu všedního dne, kdy opravdu potřebujete velký pracovní stůl, ke kterému si sednete s kolegy a jako pracovní tým řešíte praktické problémy. K tomu se bude hodit tabule, na kterou si načrtnete ideje z brainstormingu a přivítáte šálek kávy a vhodné teplé osvětlení.
Kdo z vás si zkusil pracovat doma, jistě ví, že ráno ho partner vyruší se šálkem kávy, pak přijdou na pořad dne nákupy, následuje pauza na oběd, která se z půlhodiny zhmotní na dvě hodiny a vše dovrší děti, které přijdou ze školy a potřebují odvézt do kroužků. Ti co mají ve své práci jako benefit homeoffice, tak brzy přijdou s potřebou mít vlastní kancelář i doma, kde se mohou zamknout a v klidu pracovat. Jen málokterá práce totiž nepotřebuje čas a pozornost.
schody v kanceláři.jpg

Reprezentační prostor

Vaše kancelář je tedy nejen místem, kde se můžete v klidu zavřít a pracovat, ale i místem setkání. Doba, kdy firmy jásali nad open-space prostorem je také minulostí. Sice je výhodní, když k sobě pracovníci mají blízko a mohou si vzájemně pomoci a poradit. Zároveň je ale kancelářská práce v otevřeném prostoru, kde jste neustále v kontaktu s kolegy a třeba i se zákazníky, neúnosně vyčerpávající. Rychleji pak vede k syndromu vyhoření.
Nezáleží tedy na tom, zda máte k dispozici malou nebo obří kancelář. Podstatné je, aby v člověku zanechávala vzdušný dojem, byla laděna do neutrálních barev, měla dobré a příjemné osvětlení a poskytovala pocit soukromý. Takto vybavená kancelář poskytuje jak prostor k podání vysokého pracovního výkonu, tak klid a vhodnou atmosféru pro jednání se zákazníky nebo obchodními partnery. Pokud máte k dispozici vetší prostor, pak vyhraďte část kanceláře pro odpočinek a příjemné posezení u šálku kávy.