Originální versus sériové
Originální a ojedinělé nemusí hned rovnou znamenat drahé. Ceny se pohybují v poměrně široké rovině a při objednávce vícero kusů nebo při opakované objednávce si můžete třeba vyjednat i slevu. Ono pro žádnou ženu a dívku není zrovna příjemné, když vám kamarádka nebo kolegyně v práci řekne: „Jé, to je pěkný, to máš z Orsay (Pimkie, Lidlu, Tchiba, H&M,…), viď?“ To prostě zrovna nepotěší. Kdo chodí ale rád po nákupech, ten má nabídku jednotlivých řetězců v oku a pak pro něj není problém rozpoznat, kde se druhý obléká. A hlavně hrozí, že na nějaké akci narazíte na někoho ve stejném kousku oblečení a nedej bože mu bude slušet víc, než vám. To je pak opravdu trapas.
žena u zábradlí.jpg
Díky internetu ale dnes není problém objednat si kousky šité vám na míru, které nikdo jiný nebude mít. Nebo aspoň ne ve stejné barvě. Domácím šitím si dnes přivydělává nebo rovnou vydělává spousta podnikavých a šikovných dam. Můžete takto získat nejen oblečení, ale i různé doplňky. Kabelky, kosmetické taštičky, šátky, čepice, rukavice a další. Asi největším a nejznámějším portálem, kde se rukodělné výrobky všeho druhu nabízejí, je fler. Tam seženete věci do domácnosti, nádobí, zahradní keramiku, výrobky ze dřeva, kovu, kůže, skla a velkou část tvoří právě výrobci oblečení. Stačí si vybrat nebo se domluvit s někým, jehož výrobky se vám líbí a zaslat vaše míry a představu, co byste rádi a on vám ušije kousek přímo na míru. Pokud by náhodou nesedl, není problém vyměnit, či přešít.
žena na houpačce.jpg
Ale i sociální sítě se hemží fotografiemi různých kousků oblečení pro děti i dospělé. Tady si můžete vyhledat dokonce někoho ve vašem okolí, domluvit se na návštěvě a vybrat si přímo na místě látku, střih a nechat si vzít míry. Případně zajdete ještě během šití na zkoušku.
Tak s chutí do hledání vaší domácí švadleny, ať můžete v létě vyrazit v novém.