OILSEED SERVIS s.r.o. dodává na trh mimo jiné i sušené šípkySušené šípky – poklad našich babiček

Pohádku O Šípkové Růžence zná každý. Pointa spočívala v tom, že ji poranil šípkový trn a další sled událostí již postupoval v duchu zlé kletby, kterou nakonec přemohla láska. Tvrzení, že je „láska silnější, než smrt“ se objevilo ve filmovém zpracování, v jedné z nejkrásnějších českých pohádek „Jak se budí princezny“.

Šípkovým keřům se tak dostalo patřičné reklamy, ale bohužel v ne zrovna pozitivním slova smyslu. My bychom vám však rádi připomněli, že právě zralé červené plody růže šípkové jsou jedny z nejúčinnějších přírodních léčebných prostředků, které rostou na našem území.

šípky na slunci

Vůbec nejlepší je, opatřit si celé plody, a nemusí být ani čerstvé, postačí, když budou šetrně sušené. Takto postupovaly naše babičky, které šípky sbíraly a sušily doma nad kamny teplým vzduchem. A co v nich je tak cenného, že byste je měli mít doma?

Především značný obsah vitamínu C a provitamínu A, vitamínů skupiny B, pektinu, kyseliny jablečné a kyseliny citronové a minerálních prvků, zejména železa, zinku, fosforu, draslíku, hořčíku a vápníku.

zralé šípky

Šípkový čaj byste měli pít alespoň třikrát v týdnu a v zimním období si jej můžete dopřát i denně. Nelze se jím předávkovat, ba právě naopak, dostatek vitamínu C a provitamínu A, které působí synergicky (navzájem se podporují), udržují náš imunitní systém v perfektní kondici a tím vás chrání před chřipkami a samozřejmě i před koronavirem. Prevence je také ten nejlepší způsob, jak se vyhnout infekčním chorobám a nachlazení, sušené šípky OILSEED SERVIS s.r.o. lze dlouhodobě skladovat, nejlépe v suché a chladnější místnosti mimo dosah denního světla, a mít je při ruce jako přírodní zásobárnu vitamínů bez vedlejších účinků.

Vsaďte raději na přírodní přirozené zdroje, neošetřené pesticidy a herbicidy a rozmyslete si konzumaci syntetických léků, naši předkové neměli k dispozici tolik léčiv z lékáren, a přesto se těšili dobré kondici a pevnému zdraví a dožívali se vysokého věku.