Keramika se těší velkému užitku
Výrobek, ke kterému se dopracujete vy sami, má pro vás samozřejmě větší hodnotu než ten kupovaný. Pokud se jedná o tvůrčí činnost, ze které můžete mít doma spoustu nádherných a především užitečných předmětů, není nad to pustit se do výroby keramických předmětů.
keramické výrobky.jpg

Staré známé řemeslo

Keramická výroba má dlouholetou tradici a je nutné podotknout, že se nejen v minulosti těšila velké oblibě, ale tato přednost jí dodnes zůstala. Co se však změnilo je dostupnost a výběr, který máte v dnešní době k dispozici. Dříve byli všechny keramické výrobky totiž vzácné a ne každý měl tu možnost jich mít dostatek. V dnešní době však tyto díla seženete kdekoliv a kdykoliv.
prodej keramiky.jpg

Váš originální kousek

Jednou z možností, jak si vyrobit jedinečný druh něčeho, co oceníte a potřebujete je zapsat se do kurzu ručních prací nebokeramiky, kde si je můžete vlastnoručně vymodelovat.
Co vše lze z takové keramiky vytvořit?
–       nádobí do kuchyně,které běžně používáme (patří tam hrnečky na kávu nebo na čaj, mísy na ovoce nebo džbán na vodu a limonádu)
–       dekoracevšech rozměrů a výmyslů (závěsné předměty, kalíšky na svíčky, vázy, květináče nebo různé druhy doplňků na zahradu)
–       památeční předměty(otisk rukou nebo nohou, ceduli na dveře s nějakým mottem/nápisem, rámeček na fotografie a podobně)
Po čase, který věnujete výrobě dekoračních a užitkových děl, můžete věnovat váš výrobek i formou dárku pro vaše blízké. Bude se jednat nejen o opravdu osobní avýjimečný dárek, ale hlavně netradiční, a pokud budou opatrní – i dlouholetý. Nemusí se přitom jednat o nic velkého, bohatě postačí maličkost, která jim rozzáří oči a budou za ni rádi.
Společenské hry z keramiky:
Můžete zkusit i něco netypického, a to třeba vymodelovat nějakou společenskou hru právě z tohoto materiálu. Zde je několik typů na báječné hry:
–       člověče nezlob se
–       šachy, dáma a podobně
–       nebo například oblíbenou hru pro dospělé „scrabble“