Citroen C1 dobývá ženská srdce – aneb spolehlivý bazarový modelCitroën C1 by se dal přirovnat k podobným vozům ve své třídě – Toyota Aygo, Peugeot 107, ale kdo se domnívá, že budou všechny tyto automobily stejně spolehlivé, mýlí se. Výrazně nejlépe je na tom Toyota Aygo a nejhůř právě Citroën. Ale i tak se jedná dle německých statistik o nejspolehlivější vůz značky Citroën. Podle zmiňovaných statistik majitelé tohoto vozu obvykle dodržují pravidelné servisní prohlídky a na trhu ojetin je tento vůz jedním z nejoblíbenějších.
starý citroen

Ojetý vůz Citroën C1 je celkem pohledný, snadno se s ním parkuje i začátečníkům, v městském provozu je obratný. V kabině je relativně dostatek prostoru vzhledem k jeho rozměrům, horší je to pochopitelně s místem na zadních sedadlech. Podobně je na tom zavazadlový prostor. Jeho objem 139 litrů je tak na menší nákup v Kauflandu a příruční kufřík. Konstruktéři dali navíc přednost vyztužení karoserie a tím pádem se zvýšila nákladová hrana zavazadlového prostoru, takže se do něj téměř nic nevejde.
Citroen na cestě

A jízdní vlastnosti?

Kupodivu vynikající. Velmi propracované odpružení kol na konstrukčně dobře vyřešeném podvozku z auta činí stabilní stroj. V zatáčkách nemá žádný problém udržet stopu, na dlažbovém povrchu se jeví docela tvrdý, ale dlažbové povrchy se u nás vyskytují už jen sporadicky.