Citroen C1 dobývá ženská srdce – aneb spolehlivý bazarový modelCitroën C1 by se dal přirovnat k podobným vozům ve své třídě – Toyota Aygo, Peugeot 107, ale kdo se domnívá, že budou všechny tyto automobily stejně spolehlivé, mýlí se. Výrazně nejlépe je na tom Toyota Aygo a nejhůř právě Citroën. Ale i tak se jedná dle německých statistik o nejspolehlivější vůz značky Citroën. Podle zmiňovaných statistik majitelé tohoto vozu obvykle dodržují pravidelné servisní prohlídky a na trhu ojetin je tento vůz jedním z nejoblíbenějších.
starý citroen

Ojetý vůz Citroën C1 je celkem pohledný, snadno se s ním parkuje i začátečníkům, v městském provozu je obratný. V kabině je relativně dostatek prostoru vzhledem k jeho rozměrům, horší je to pochopitelně s místem na zadních sedadlech. Podobně je na tom zavazadlový prostor. Jeho objem 139 litrů je tak na menší nákup v Kauflandu a příruční kufřík. Konstruktéři dali navíc přednost vyztužení karoserie a tím pádem se zvýšila nákladová hrana zavazadlového prostoru, takže se do něj téměř nic nevejde.
Citroen na cestě

A jízdní vlastnosti?

Kupodivu vynikající. Velmi propracované odpružení kol na konstrukčně dobře vyřešeném podvozku z auta činí stabilní stroj. V zatáčkách nemá žádný problém udržet stopu, na dlažbovém povrchu se jeví docela tvrdý, ale dlažbové povrchy se u nás vyskytují už jen sporadicky.

Ojeté Citroëny C1 většinou zakoupíte jako ojeté ve verzi tříválcového litrového motoru, ten je překvapivě výkonný a tichý. Slabší motor o výkonu 50 kW má proměnné časování ventilů VVT a zdá se, že tato technická vychytávka svůj účel plní. Velmi nízká spotřeba je dalším plus tohoto zajímavého vozidla. Mimochodem, o turbodiesel 1,4 HDi nebyl na trhu zrovna zájem, neboť se s výkonem 40 kW zařadil až za zmiňovaný zážehový tříválec, přitom byla cena turbodieselu mnohem vyšší. Při nákupu ojetého Citroënu C1 však dávejte pozor, zda u něho není namontována volitelná převodová skříň SensoDrive. Jedná se o robotizovaný model, který je značně nespolehlivý, a následné opravy se mohou pěkně prodražit.