Poznáte, co znamenají u chladniček a mrazáků tyto cizojazyčné výrazy?Speciální funkce Eco
Týká se to provozu chladničky, kdy je v tomto režimu nastavena pro optimální chladicí teplotu v souladu s minimální spotřebou elektrické energie.
lednice v supermarketu
Co je to Supercool?
To znamená, že po stisknutí tohoto tlačítka můžete vkládat dovnitř chladničky potraviny, které je třeba co nejrychleji zchladit. Typickým příkladem je větší letní nákup, který vezete autem, cestou se zdržíte v zácpě a než dojedete domů, uplyne hodina.
Program Supercool se ukončí samočinně, jakmile se chladnička vrátí do běžného režimu.
Funkce Total No Frost
Jedná se o důmyslný systém, který brání tvorbě námrazy a ledu uvnitř mrazicího boxu. Je konstruován tak, že se udržuje stálé proudění vzduchu speciálními průduchy na zadní stěně ledničky. Jistě dobře víte, co led v mrazáku dokáže, Total No Frost zamezí slepování potravin, udržuje je v lepším stavu a ušetří nás odmrazovacím procedurám. V lednici je díky tomu také stálá teplota, tak nemusíte bádat nad tím, do jakého fochu umístit zeleninu, a kam sýr. Z chladničky také odchází přebytečná vlhkost a námraza a potraviny se déle uchovají čerstvé.
Holiday
To je režim ledničky v době, kdy odjíždíte na dovolenou, a kdy po celý týden, nebo i po delší dobu, bude fungovat mrazák, ale zároveň se odpojí chladnička ze standardního módu. Budete ji moci ponechat vyprázdněnou, přitom bude v uzavřené chladničce jen 12 stupňů a nebudou se uvnitř množit nežádoucí bakterie. Dveře ledničky pochopitelně ponecháte zavřené. Tato funkce sníží spotřebu elektřiny na minimum a zároveň si budete jistí, že po návratu z dovolené na Vás z lednice nevyskočí nějaké nepříjemné překvapení.
Co znamená Super Hygiene?
Je to speciální film na vnitřních stěnách chladničky, který brání přemnožení nežádoucích bakterií. Tím pádem jsou potraviny uvnitř delší dobu udržovány v nezávadném stavu.
plastové jablko
Rozšíření jménem ICE3
Jedná se o otvor ve vnitřních dveřích mrazáku, případně v některých zásuvkách, který slouží k tvorbě ledových kostek. Boxy mají specifický tvar, se kterým se lépe manipuluje, neodkapává z nich voda a především se led nevyskytuje v blízkosti uložených potravin.