Jak na bronzovou pokožku?
Kdo z nás by se nechtěl pyšnit nádherně opálenou pokožkou. S opálením vypadá každý z nás zdravěji a lépe. Avšak je třeba mít na paměti, že dlouhodobé vystavování pokožky slunečním paprskům bez dostatečné a potřebné ochrany může mít katastrofální následky. Někteří lidé se řadí do takzvaného fototypu jedna, což znační, že se opalují obtížně a velmi často dochází ke spálení a zarudnutí pokožky. Pokud se řadíte do této skupiny, nezoufejte! V dnešní době existují způsoby, díky kterým i vy můžete dosáhnout skvěle vypadajícího opálení!

žena na lodi

Opalování na slunci či v soláriu?

Především je nutné říci, že obecně je nutné k opalování přistupovat zodpovědně a s dostatečnými znalostmi. Opalování v solárních studiích je vhodné zejména pro ty, kteří nemají čas či možnost ležet na slunci. Slunění v takzvaném “solárku” je rychlejší než klasické opalování, neboť je intenzivnější. Je velmi důležité používat speciální kosmetiku, která je určena přímo pro tento typ opalování. Klasické opalovací krémy vás tedy efektivně neochrání. Rovněž je nutné vybrat vhodný salón, ve kterém vám poradí s výběrem délky opalovací procedury a také správného přístroje pro vás.

V soláriu Brno si můžete být jisti, že opalování bude vždy bezpečné pro vaší pokožku. Obsluha vám zde také poradí s výběrem kosmetiky dle typu vaší pokožky, což je velmi důležitá prevence před spálením.

sluneční paprsky

Samoopalovací přípravky

Pokud nejste příznivci ani jednoho způsobu opalování, vyzkoušejte samoopalovací pěnu, olej či krém. Jestliže jste začátečními zvolte raději produkt ve formě pěny, který je velmi jednoduchý na nanášení. K samotné aplikaci nezapomeňte použít speciální rukavici, díky které bude opálení rovnoměrné a přirozené. Díky tomuto způsobu nanášení rovněž eliminujete riziko vzniku nechtěných fleků.

V dnešní době je také možné zakoupit samoopalovací produkty, které jsou určeny přímo na obličej. Jedná se o takzvanou samoopalovací mlhu či kapky, které jednoduše přidáte do svého krému, jenž používáte každý den.