Ideální pro hezké bydleníZdá se vám, že ceny obytných nemovitostí jsou dnes až příliš vysoké a nechcete se kvůli tomu zadlužit po zbytek svého života? Zkuste si pořídit alternativní bydlení, které nabízí prakticky to samé jako klasické byty, jen za daleko nižší cenu. České mobilní domy se sice stále nedají zařadit do kolonky „běžný typ obydlí“, ale během několika let se to může snadno změnit. Na rozdíl od standardních obytných nemovitostí jsou cenově dostupnější širší skupině obyvatel, což navyšuje jejich popularitu. Je vysoce nepravděpodobné, že by se staly oblíbenějšími než běžné byty v panelácích, respektive v činžovních domech, ale mohou se stát řešením pro rodiny, které shání levné, a přitom dostatečně komfortní ubytování.

mobilní dům

Mohou mít i vnitřní zařízení

Když si koupíte byt, většinou v něm nenajdete příliš mnoho zařízení a musíte si někde sehnat své vlastní. To je velice nepraktické, a hlavně finančně náročné. V případě, že si pořídíte mobilní domek, můžete mít vnitřní vybavení již v ceně. Není to vždy pravidlem a je potřeba se domluvit s prodejcem, ale součástí mnoho nabídek tento druh komfortního řešení opravdu figuruje. Nemusíte tak nic shánět, nic nakupovat, vše dostanete společně s vašim novým bydlením. A to je nabídka, která se jen tak neodmítá.

karavana

Samozřejmě, že součástí nabídky je i transport. Stačí zadat adresu a příslušný prodejce váš nový dům do uvedené lokality dopraví. Možnost mobility je velice výhodná jak v rámci stěhování, tak i v případě různých lokálních nepříjemností jako jsou například záplavy nebo blížící se požár. Běžně se v našich končinách takovéto katastrofy nevyskytují, ale nikdy nemůžete vědět. Kdybyste měli normální nemovitost, mohla by takto snadno přijít k úhoně, ale s bydlením, které můžete relativně snadno kdykoliv převézt vás toto neštěstí potkat nemusí.

Výhodné navíc je, že můžete takto bydlet prakticky okamžitě. Stačí předložit patřičné doklady, zaplatit a je to.