I u bazénu dvakrát měřteBazén je svým způsobem také taková velká vana. A proto je logické, že by se o něm dalo v podstatě uvažovat podobně jako o té vaně před chvílí. Protože ať si to člověk v první chvíli uvědomí nebo ne, neznamená vlastnictví bazénu vůbec jistotu, že tento bude přesně tím, co je od něj očekáváno, co vídáme leckde, od reklamních materiálů až po skutečné exempláře v sousedství.
bubliny nad chlapcem
-Protože dokážete si představit, že byste měli bazén na nevhodném místě? Třeba pod stromem, ze kterého by vám do něj padalo listí, ovoce a třeba i ptačí trus?
-Dokážete si představit, že by byl váš bazén nestabilní a pohupoval se vám pod nohama?
-Že by byl nakřáplý a co chvíli jste tak do něj museli nalévat další a další vodu?
-Že byste ho třeba měli sice na dohled, ale až za sousedovým pozemkem, který byste museli půl hodiny obcházet?
Takových a podobných problémů může nastat! Jen málo stačí a člověk má rázem zaděláno na potíže. A to jenom proto, že nevzal za své heslo .
Aby se člověk mohl stát vlastníkem bazénu a v tomto si posléze dopřávat osvěžení za teplých letních dnů, neměl by se omezit pouze na jeho koupi a napuštění. Protože aby bazén dobře sloužil, musí se pro tento účel dobře připravit.
-Předně je třeba vybrat vhodné místo, tedy místo rovné, na němž by nehrozilo, že nerovnost terénu pozvolna poškodí dno, respektive stěny.
-Dále je třeba z takového místa odstranit kamínky a jiné ostré předměty, jež by mohly pod tlakem nadělat z onoho bazénu dost možná i učiněný cedník.
velká vířivka
-V žádném případě neuškodí, když se takové dno před instalací vysype jemným štěrkem a podloží plachtou pod bazén, jež chrání dno a současně brání vzniku plísní či jiných problémů.
-A pochopitelně není na škodu ani to, když se bazén po instalaci vybaví zařízeními, jež usnadňují péči o čistotu vody, respektive když se pořídí kvalitní bazénová chemie, díky níž máme později bazén křišťálovější než studánku, kde nejhlubší je les, kde roste tmavé kapradí a vůkol rudý vřes.
A pak už se může člověk jenom těšit ze svého miniaturního koupaliště. Jež mu v létě prokáže dobrou službu – až se ti, kdo pochybili, budou koupat leda tak ve vlastím potu.