Děti a zubní kartáčkyČím dříve začnete, tím lépe. Není vůbec pravda, že čistění zubů není pro malé děti, ba naopak. Jakmile jsou zuby venku, je třeba se s nimi vypořádat. Je pořád lepší, když dítěti zuby odrostou, než aby se v nich tvořily záněty a podobné. Nečištěné zuby mléčné totiž mohou také způsobit vážné problémy zubům novým, dospělým. Jakmile tedy dítěti vyrostou zuby, je třeba je začít čistit. Už v útlém věku totiž dítě kromě matčina mléka pojídá i různé přesnídávky a další jednoduché pokrmy, které zákonitě budou zůstávat, a bude se zde tvořit zubní kámen či v přehršli cukru může dojít i k nejrůznějším zánětům.

brushing-teeth-787630_640

Mějte se proto vždycky na pozoru před nejrůznějšími radami na internetu jako, že malým dětem nemůžete čistit zuby nebo podobné. Dnes již máte na výběr tolik různých dětských past, které můžete využít, že se toho ani nedopočítáte. Zároveň si také můžete pořídit jeden z našich velice dobrých a stomatology doporučovaných zubních kartáčků. Máme zde zubní kartáček pro roční dítě DentalSecure.cz, pro starší děti i později pro starší a náctileté, se kterými můžete udělat čištění zubů nejen zábavné, ale hlavně můžete začít se správnými návyky už v raném věku a za to vám dítě v budoucnu jen poděkuje.

toothbrush-3191097_640

Opravdu dbejte na to, že dítě bude mít dostatečnou zubní hygienu, protože nedostatky v dětství už dítě nikdy nedožene a nikdy se mu nepodaří dohnat to, co se nenaučil jako dítě. TO je jeden z velkých prohřešků rodin, že neučí své děti správné dentální hygieně a poté se nemůžeme divit tomu, že ordinace plní děti se záněty a nejrůznějšími problémy, které jsou způsobeny nejen přebytkem sladkostí a cukru, ale zároveň také špatného čištění zubů.

Hlavně doporučujeme, abyste ke vhodnému kartáčku koupili také vhodnou zubní pastu, která bude vhodná i pro ty nejmenší. Dbejte na to, aby dítě spolykalo co možná nejméně pasty a aby si postupně zkoušelo čistit zuby i samo. A nebudete se muset bát, že byste snad doma měli někoho se zkaženými zuby. Mít krásné zuby je možnost, mít zdravé zuby je povinnost.