Dobré bydlení může mít i kolaHodně lidí je zklamáno s vývojem cena obytných nemovitostí. Zatímco ještě v dobách nedávných patřila Česká republika mezi země, kde se dal byt či domek vzhledem platům a inflaci koupit docela levně, dnes je tomu přesně naopak. Jsme nejdražší v Evropě. Zvláště pak je tristní srovnání se státy bývalého východního bloku, kde je bydlení přeci jen o moc levnější než u nás. Zásadní problém tkví v tom, že se u nás prakticky nestaví. Ne že by snad developeři nechtěli, ale mizerné zákony jim svazují ruce, a tak co se postaví jinde během jednoho roku, u nás trvá roky tři i víc.

Chaloupka

Vybrat si tak dnes vlastní bydlení musí řada lidí nikoliv z klasiky ve formě bytů, ale spíše z alternativních možností, jakými jsou třeba mobilní domky. Mobilheim praha však vůbec není špatnou volbou. Jedná se o kvalitní obydlí se vším všudy, které je navíc k dostání za velmi slušné peníze, a to nejen v porovnání s dnešními cenami. Jediným silnějším negativem je tak omezený obytný prostor.

Je jasné, že asi nikdo vyloženě nesní o životě v mobilním domě. Většina lidí by ráda rodinná sídla a když se to náhodou nepodaří, tak nepohrdnou ani větším tří pokojovým bytem. Nicméně realita mnoho snílkům hodila do jejich představ vidle, a tak musí brát co je. Mobilheim, a to i nejnovější verze, z venkovní pohledu nevypadá kdovíjak extra, ale vevnitř se jedná o velmi komfortní, i když prostorově skromnější bydlení. Je fakt, že pro velké rodiny to rozhodně není volba, avšak je-li člověk sám, v páru nebo tvoří rodinu s jedním dítětem, jedná se o dobrou možnost, jak si pořídit střechu nad hlavou za solidní peníze.

Kuchyně

Problémy s dnešními cenami nemovitostí mají i lidé toužící třeba po letních chatkách. Také dřevostavby dnes stojí raketu, a i v tomto případě je možné použít alternativu ve formě mobilheimu. Dokonce není nezbytné pořizovat si novou dražší verzi, ale klidně se dá sáhnout po i po něčem levnějším. Pro chatku to stačí.