Co vám nesmí doma chybět, jestliže si chcete koupit kočku?Přemýšlíte nad koupí kočičky nebo kocourka a přejete si mít vaši domácnost perfektně připravenou? Jistě chcete, aby vaše koťátko mělo krásný a příjemný život, proto není divu, že chcete, aby bylo vše perfektní. Máme tu pro vás pár tipů na věci, které ve vaší domácnosti opravdu nesmí chybět.

ležící kočka

Pelíšek

Je nad slunce jasné, že v žádné kočičí domácnosti nesmí chybět pelíšek. Ovšem je dosti pravděpodobné, že si váš nový mazlíček udělá pelíšek ze všeho možného, jen z koupeného pelíšku ne, nicméně je zapotřebí, aby se cítila někde v bezpečí, když ji přinesete domů.

Škrabadlo

Buďte si jistí, že jistě neprohloupíte, když jedno škrabadlo pořídíte. Pokud nechcete mít rozškrabané židle i sedačku, musíte mít aspoň jedno místo v domácnosti, kde bude škrabání povoleno. Nicméně to, aby bylo používáno pouze škrabadlo a ne jiné předměty, je nutné kotě naučit.

Miska

Jednou z nejdůležitějších věcí jsou misky. Budete potřebovat dvě. Jednu na vodu a druhou na jídlo. Dále se vám bude hodit, pokud pod misku dáte nějaký protiskluzový povrch. Nejen že nebudete mít kolem misek neustále špinavou podlahu, ale ani misky nebudou po podlaze klouzat.
hrající si kotě

Hračky

Nedůležitější věcí, kterou si musíte obstarat, jsou hračky. O kočkách je známo, že jsou to hravá stvoření a budete potřebovat je zabavit už od malička. Věřte, že čím více hraček pořídíte, tím lépe. Jednou z nejoblíbenějších hraček je laser. Díky němu kočičku řádně zabavíte i z pohodlí sedačky.

Toaleta

Pokud budete mít kotě v bytě a nebude mít přístup na zahradu, musíte si obstarat i kočičí záchod. Ve většině případů se jedná o nádobu, do které nasypete granule. Mějte ovšem na paměti, že je zapotřebí naučit zvířátko tuto toaletu používat.

Pamlsky

Určitě nesmíte zapomenout koupit ani kvalitní granule a pamlsky. Po chvíli společného soužití, zjistíte, jaké chutě váš mazlíček má, nicméně nějaké dobroty musíte mít doma hned od začátku.