Přivezli mi nábytek a já jsem z toho na prášky
Prodej nábytku se v současné době převážně odehrává ve stylu stavebnic pro dospělé. Jestliže si objednáte šatní skříně, postel, konferenční stolek, psací stůl, kuchyňskou linku, komody a další kusy nábytku, přepravní společnost vám je sice přiveze domů až ke vchodovým dveřím, ale namísto objednané nábytkové sestavy obdržíte pouze úhledně zabalené kartonové krabice. A v nich hromadu desek, prkének, latí, vrutů, kolíčků, šroubů, podložek matiček, zkrátka je to obdoba stavebnice Merkur, z níž se mohly radovat děti již za socialismu.

montáž nábytku

Jenže radovat se z kartonových krabic, když je jich pětadvacet, a vás čeká smontování kompletní ložnice a obýváku, to každý nedokáže. Leda tak zručný kutil, co s oblibou sleduje večerníčkový seriál s figurkami Pat a Mat. Tito dva kutilové ale dokázali zlikvidovat a převrátit vzhůru nohama celý byt, jen aby předvedli, jak se to dělat nemá, ovšem velmi často se stává, že když vezme do ruky nářadí někdo, kdo není příliš manuálně zručný, anebo je fyzicky handicapovaný, dopadá to podobně.

nábytek v pokoji

Jestliže nechcete skončit jako ti dva borci ve večerníčku „A je to!“, zadejte raději montáž nábytku profesionálům. Ti vás zbaví starostí a hlavně se postarají o to, aby nábytek vypadal tak, jako ve vzorkové prodejně, aby se vám líbil a dělal vám radost. Velmi snadno se lidem stávají různé přehmaty, například pokud si popletou díly a provrtají nedopatřením horní desku psacího stolu, čímž nábytek zcela znehodnotí. Anebo jim spadne deska na nohu a odlomí se od ní kus dýhy nebo se ulomí spojovací díl.

Při montáži nábytku se zkrátka stávají různé nepředvídatelné situace a je pak škoda poničit výrobek (ne zrovna levný), který právě dorazil z prodejny, a vy jste jej ještě ani nezačali využívat. Svěřte raději montáž nábytku profesionálům, jsou to odborníci, kteří své práci rozumí, a neprovádí ji poprvé. Navíc jsou pojištění proti možnému poškození výrobku nebo ztrátě některých dílů.