Myslete chytře na budoucnost a pořiďte si chytré spotřebiče, které vám ji usnadníKdyž pomyslíme na to, že bychom někdy mohli bydlet v domě, ve kterém by se vše stalo, jakmile bychom na to pouze pomysleli, máme pocit, že jen sníme. Vždyť takto věci chodí leda tak v pohádkách a ve science fiction. Ovšem pokud jde o sci-fi, tak tento literární žánr zpravidla zobrazuje budoucnost, kterou vykresluje na základě vědeckých pokroků, což znamená, že jeho základy jsou naprosto reálné a často v budoucnosti realizovatelné. Takže se není čemu divit, když se stane to, že realita se s touto budoucností skutečně potká. A přesně to se stalo i v případě internetu věcí. To, o čem lidé dříve jen snili, se dnes konečně stalo realitou.

inovace

Svou domácnost si tak už i vy můžete zařídit chytře, anebo přesněji řečeno, můžete si ji vybavit chytrými spotřebiči, které vás budou poslouchat na slovo, aniž byste proto museli udělat více, než kliknout na příslušnou ikonku na svém chytrém telefonu anebo ani to ne, pokud si vše dopředu promyšleně nastavíte.

Můžete tak klidně večer přijet z práce domů, již při vjezdu do vrat rozsvítit všechny potřebná světla v bytě díky chytré technologii philips hue, vzít si do ruky uvařenou kávu, vyzvednout si nákup, který s předstihem u obchodníků objednala vaše chytrá lednice, která přesně ví, co máte rádi, a co vám právě dochází, podívat se na televizi, a poté relaxovat v předem připravené koupeli. Zkrátka, všechno na vás může čekat předem připraveno, abyste se už nikdy nemuseli trápit banalitami, které zvládnou zajistit i vaše běžné chytré spotřebiče.

úspora

A to, co nám tak dříve znělo v uších jako nereálná sladká budoucnost, to, z čeho máme možná zprvu závrať, protože nám nejde na rozum, že bychom se tím už nemuseli trápit, to se velice rychle stane běžnou součástí našeho každodenního běhu života, neboť na to, že se nemusíme trápit zbytečnostmi si každý z nás velice rychle zvykne. Budeme si tak moci ještě více užívat života a okamžiků, které jsou pro nás skutečně důležité.