Hypotéka není jenom o úrocíchLidé chtějí co nejvýhodnější úvěry, které by ji mohly splnit všechny sny. Pokud však přijde na samotné vědomosti a znalosti, které se týkají úvěrů, jedná se o něco velmi špatného. Víte například, co znamená slovíčko úmor? Právě pod tímto zajímavým termínem se skrývá jistina, která spolu s úrokem tvoří měsíční splátku. Úmor https://nebankovnihypoteky.net/umor/ je tedy konkrétní částka, kterou splácíte zpět věřiteli.

bankovky

Dělejte rozdíly mezi jednotlivými termíny

Mnoho lidí si všechny ty názvy plete mezi sebe. Úvěr, úrok nebo úmor, to jsou takřka stejná slova, u kterých někdo nemusí dělat rozdíly. Je však velmi důležité vědět, co který termín znamená, abyste mohli mít přehled o tom, co vám, jaký věřitel nabízí. Proto si stačí zapamatovat jednoduchou poučku, díky které budete vždy v obraze:

  • Úmor = část měsíční splátky, která je skutečnou částkou, kterou jste si půjčili
  • Úrok = druhá část měsíční splátky, avšak ve smyslu odměny pro věřitele

Jak vidíte, dělat rozdíly mezi těmito termíny je velmi jednoduché, a proto se již určitě nikdy nesplete. Možná si říkáte, že není třeba o této oblasti cokoliv vědět, avšak věřte tomu, že jakmile budete chtít vybrat opravdu kvalitní úvěr, bude pro vás tato vědomost velmi důležitá. Díky ní totiž budete mít obecně větší přehled, který vám umožní více se soustředit na skutečný výběr. Nebudete muset proto při výběru hypotéky řešit, co to vlastně ten úrok nebo úmor je, neboť již všechno budete znát.

budík

S kvalitním úvěrem ke spokojenějšímu životu

Není v tom žádná nadsázka, když se řekne, že kvalitní úvěr umí vylepšit život. Přeci jenom si můžete velkým množstvím peněz zpříjemnit život, a to jak bydlením, tak nějakým zážitkem nebo hodnotnou věcí. Možností je zkrátka mnoho, a proto závisí jenom na vás, jak s penězi naložíte. Výhodou je však to, že máte k dispozici mnoho společností, na které je možné se obrátit.