Buďte tvořivíJestli jste kreativní a máte rádi květiny, zkuste si vyrobit nějaké aranžmá podle vlastních představ. Obstarejte si floristické potřeby a můžete se do vlastního tvoření směle pustit. Vytvořte si květinovou výzdobu, která zkrášlí vaše bydlení nebo zahradu. Aranžovat květiny, ale můžete pro různé příležitosti. Vánoční nebo velikonoční stůl obohacený o květinovou výzdobu dostane jiný rozměr. Vaše výzdoba bude vždy originální. Do aranžování se promítne i vaše nálada a pocity. Aranžujte květiny podle ročních období.

bunch-of-flowers-g5c0d05d9a_1920

Při procházkách přírodou nasbíráte mnoho zajímavého materiálu. Nejrůznější květiny vhodné k usušení. V podzimním období příroda překvapí pestrou paletou barev i odkvetlých rostlin, které se k aranžování dají skvěle využít. Můžete nasbírat mechy, sušené květy a plody, šišky, jehličnaté větve, slaměnky i sušené ovoce. Aranžmá hezky doplní sušené kukuřičné šustí i usušený květ hortenzie. Pokud chcete váš výrobek posunout o stupeň výš, můžete si obstarat sušené tropické květy, lišejníky a jiné netradiční rostliny. Pořizovací cena bude o něco vyšší. Aby aranžování bylo úspěšné, nepůjde to bez floristických potřeb. Můžete je objednat přes floristické potřeby e-shop nebo se vydat do květinářství. Některá floristické potřeby nabízí.

bunch-of-flowers-g698f51041_1920

Můžete se rozhodnout v jakém tvaru bude váš výrobek. Chcete vytvořit věnec nebo budete aranžovat květiny do vázy či ozdobné koule? Pak budete potřebovat různé vybavení. Koule nebo věnce můžete koupit v aranžovacích hmotách, které si sami upravíte do požadovaného tvaru. Potřebovat budete i různé druhy drátků. Vybrat si můžete z barev, které se k vašemu výrobku budou nejlépe hodit. Upotřebíte i jutu nebo sisal, poslouží k dotvoření celkového dojmu. Ozdobit své dílo můžete i nákupem dekoračních předmětů, kterých je na trhu nepřeberné množství. Použít můžete dekorační písky nebo barevné vločky.